اتوماسیون اداری
منو اصلی

سهامداران

شرکت زمین کاوان زمان یک شرکت صد درصد خصوصی است که به صورت کنسرسیوم متشکل از شش شرکت بزرگ معدنی در کشور در تاریخ۱۳۸۹/۱۰/۰۱ به صورت شرکت سهامی خاص در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است و فعالیت در بخش معدن و صنایع معدنی کشور را از شروع مطالعات پی جویی و اکتشاف تا بهره برداری و فرآوری مواد معدنی در دستور کار دارد.


سهامداران:

شرکت آسفالت طوس

قریب به نیم قرن فعالیت مستمر شرکت آسفالت طوس (از سال 1354) ، گواهی است  بر توانائی و ظرفیت های عظیم این شركت پیمانکاری در اجرای  طرح های  EPC در پروژه های عمرانی، صنعتی و معدنی و پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی که به کمک نیروی انسانی متخصص و با تکیه بر دانش فنی روز صورت می گیرد.

شرکت آسفالت طوس شامل یک شرکت اصلی و چند شرکت زیر مجموعه است که به صورت منسجم در طراحی، اجرا، تامین کالا، راه اندازي و بهره برداری ازكارخانجات صنعتی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، حفاري و آماده سازي و استخراج معادن، عملیات خاکبرداری در حجم بسیار بالا، اجرای ابنیه سنگین بتونی و سازه های فلزی صنعتی، ساخت انواع مخازن و برج های خنک کننده نیروگاهی خطوط انتقال نیرو، ساخت تونل و سایر پروژه های صنعتی وزیر بنایی، نامی ماندگار و قابل اعتماد در عرصه عمران و آبادانی کشور بر جای گذاشته است .

 

ماموریت شرکت آسفالت طوس :

اجرای باکیفیت، پایدار و سریع پروژه های صنایع فولاد، نفت، گاز ، پتروشیمی، کارخانه هاي صنعتی  و بهره برداری از معادن در راستای توسعه کشور با رعایت ملاحظات HSE  از طریق نیروی انسانی توانمند و با کمک سیستم ها و ماشین آلات پیشرفته.

 

 چشم انداز شرکت آسفالت طوس  :

 • گسترش حوزه فعالیت ها در صنایع مادر
 • مشارکت موثر و گسترده در پروژه های عمرانی کلان و زیربنایی
 • ورود به بازار کشورهای منطقه در زمینه های تعریف شده در ماموریت سازمان
 • تبديل شدن به سازمانی با سیستم های پیشرفته و منطبق با استاندارهای جهانی
 • دستيابي به موقعيتي ممتاز در حفظ و نگهداری محیط زیست، ارتقا سلامت، ایمنی و کیفیت زندگی کارکنان با استفاده از روش‌ها و امکانات نوین

                      

 ارزش های شرکت آسفالت طوس  :

 • ارائه خدمات با بهترین کیفیت ممکن و در کوتاه‌ترین زمان
 • برآورده سازی نیازها و انتظارات کارفرمایان و سایر ذینفعان
 • اولویت قرار دادن سلامت و ایمنی کارکنان
 • توجه به مسئولیت های اجتماعی سازمان و حفاظت از محیط زیست
 • حفظ کرامت انسانی کارکنان و خانواده هایشان و کمک به توسعه توانایی های آن‌ها
 • استقبال از پیشنهادهای مبتکرانه و ایجاد فرصت برای بروز خلاقیت
 • تولید، ذخیره سازی و بهره برداری از دانش سازمانی و ارائه آن به جامعه علمی و صنعتی

شرکت راهسازی و معدنی مبین

شرکت راه‌سازی و معدنی مبین یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی پیشرو در زمینه عملیات معدنکاری است که فعالیتش را از سال 1373 آغاز نموده و تاکنون بیش از 1.3 میلیارد تن عملیات استخراج و باطله برداری در معادن مختلف کشور انجام داده است. همچنین از ابتدای سال 1385 و با ورود به فعالیت‌های سدسازی شرکت مبین توانست برگ جدیدی در کارنامه فعالیت‌های پیمانکاری خود رقم زند.

اين شركت با محوريت استفاده حداكثري از تجربيات موفق، مديريت جامع و ايجاد حس اطمينان در كارفرمايان توانسته است در زمره بهترین و برترین شرکت های معدنی کشور قرار گیرد. شرکت مبین در حال حاضر سالیانه قریب به هفتاد میلیون تن عملیات استخراج و باطله برداری انجام داده و در اکثر معادن اصلی و بزرگ کشور حضوری فعال داشته به‌گونه‌ای که توانسته است به‌عنوان بازویی قدرتمند و قابل‌اتکا برای کارفرمایان و دولتمردان بخصوص سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران عمل نماید.

استراتژی و چشم انداز

شرکت مبین همواره تلاش نموده تا بر پایه‌ یادگیری و یاددهی مستمر، محیطی تعاملی برای پرسنل خود به وجود آورد. برگزاری دوره‌های تخصصی گسترده در مراکز پژوهش و آموزش براساس نیازسنجی آموزشی و بسترسازی برای رشد علمی و عملی پرسنل مبین، از جمله برنامه‌های محوری مبین درحوزه آموزش می باشد.

شرکت مبین با اتکا به تجربیات و دانش فنی مدیران زبده و نیروهای متخصص در کنار استفاده از ماشین آلات سایز بزرگ و منحصر بفرد توانسته است تمام پروژه های خود را سریعتر از برنامه های پیش بینی شده و با ارزانترین قیمت به اتمام رساند.

کاهش قیمت تمام شده انجام خدمات این شرکت در سایه استفاده از تجربیات اکتسابی در پروژه های انجام شده، ایجاد سیستم مدیریت فراگیر و یکپارچه، افزایش راندمان و بهره وری با انتخاب بهینه ماشین آلات و استفاده از دانش روز و آموزش های مستمر در بکارگیری و نگهداری این ماشین آلات، طراحی وایجاد بانک های اطلاعاتی یکپارچه و شبکه های مورد نیاز جهت کنترل، تحلیل و نظارت، افزايش بهره وري سازماني و كاهش هزينه ها، بازنگري و بهبود سيستم هاي كنترلي و نظارتي به منظور افزايش كيفيت و ايمني در پروژه ها و همچنین ساخت قطعات یدکی ماشین آلات در داخل کشور از جمله فعالیت های مبین بوده که موجب ایجاد مزیت رقابتی گردیده است.

ماشین آلات

در حال حاضر شرکت مبین بیش از 300 دستگاه ماشین آلات سنگین معدنی در اختیار دارد که تعدادی از آنها از نظر سایز در ایران منحصر به فرد بوده و همچنین شرکت در زمینه نگهداری ماشین آلات براساس استانداردهای جهانی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. این موضوع در شرایطی اتفاق افتاده است که کشور عزیزمان ایران، مدت زمان بسیار طولانی در تحریم اقتصادی قرار داشته و در نبود فعالیت نمایندگی کمپانی های سازنده و عدم امکان تامین بموقع قطعات یدکی، شرکت مبین بخشی بصورت برون سپاری و با همت مدیران و کارشناسان فنی خود در بخش ماشین آلات اقدام به ساخت قطعات یدکی در داخل کشور نموده و علاوه بر ایجاد دانش فنی، ایجاد اشتغال و جلوگیری ازخروج ارز، موجب افزایش خود اتکایی و ایجاد اعتماد بنفس در درون کشور گردیده و امکان بهره برداری کامل از ماشین آلات را فراهم نموده است.

توسعه و سازندگی

شرکت مبین هم اکنون به پشتوانه سابقه افتخار آمیز خود و با نگاه به افق های روشن و بلند آینده بعنوان یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه ارایه خدمات بهره برداری و پیمانکاری در پروژه های معدنی و عمرانی مطرح بوده و امید است بتواند گامی هرچند کوچک در راستای آبادنی و سازندگی روزافزون کشور عزیزمان ایران بردارد .

در ادامه مسیر توسعه و سازندگی کشور، شرکت راه‌سازی و معدنی مبین، به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر در چرخه تولید مواد معدنی کشور و تکمیل زنجیره ارزش، احداث کارخانجات فراوری در معدن مهدی آباد را آغاز نموده است. بدین منظور تکمیل عملیات اکتشافی، استخراج و باطله برداری، مطالعات و عملیات اجرایی ساخت کارخانجات، همزمان در این معدن در حال اجرا می باشد. معدن سرب و روی مهدی‌آباد که از بزرگترین معادن سرب و روی جهان محسوب می شود، پس از مدت ها انتظار، تولید ۸۰۰ هزار تن کنسانتره روی و ۸۰ هزار تن کنسانتره سرب را در دستور کار خود دارد. با اجرایی شدن این پروژه، فصل جدیدی در رشد صنعت سرب و روی کشور و جهان و همچنین در زمینه ایجاد اشتغال بیش از یک هزار نفر در منطقه آغاز گردیده است.

برخی از فعالیت ها، گواهینامه ها و افتخارات شرکت راهسازی و معدنی مبین:

رتبه یک پیمانکاری در رشته کاوش های زمینی
اولین شرکت های خصوصی پیشرو در زمینه عملیات معدنکاری
انجام بیش از 1.3 میلیارد تن عملیات استخراج و باطله برداری در معادن مختلف کشور
فعالیت در اکثر معادن اصلی و بزرگ کشور
دارا بودن بیش از 300 دستگاه ماشین آلات سنگین فعال در پروژه ها
مبین همواره تلاش نموده تا بر پایه‌ یادگیری و یاددهی مستمر، محیطی تعاملی برای پرسنل خود به وجود آورد.
دارنده گواهینامه‌ ISO 21502 در زمینه مدیریت پروژه
دارنده گواهینامه‌ ISO 9001 در زمینه مدیریت کیفیت
دارنده گواهینامه‌های 45001 و ISO 14001 در زمینه بهداشت شغلی  و محیط زیست
دارنده گواهینامه HSE-MS در زمینه بهداشت ، ایمنی و محیط زیست


شرکت معدنی آهن آجین

شرکت معدنی آهن آجین در تاریخ ۱۳۷۳/۰۳/۲۳ تاسیس شده است و به عنوان یکی از بزرگترین پیمانکاران استخراج معادن روباز کشور فعالیت خود را در سال ۱۳۷۳ آغاز نموده و تا کنون ، بالغ بر ۶۳۰ میلیون تن عملیات باطله برداری و استخراج ماده معدنی و ۳۰ میلیون متر مکعب خاکریزی را در سد های مخزنی و رسوب گیر در سراسرکشور اجرا نموده است.

شرکت معدنی آهن آجین در راستای بهبود مستمر فرآیندهای کاری خود، در سال ۱۳۹۳ موفق به پیاده سازی استانداردهای مدیریت کیفیت، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه در مجموعه خود گردید. بر این اساس شرکت معدنی آهن آجین، توجه جدی به محیط زیست در کلیه فعالیت ها، بهبود مستمر فرآیندها، اولویت دهی به نیروی انسانی به عنوان مهمترین رکن شرکت و جلب حداکثر رضایت کارفرمایان را در خط مشی خود به عنوان سرلوحه فعالیت ها تعریف نمود. عضویت فعال و موثر در خانه معدن ایران، عضویت در نظام مهندسی معدن و انجمن سنگ ایران از جمله سایر فعالیت­های شرکت معدنی آهن آجین در سال های اخیر به شمار می رود. در حال حاضر شرکت معدنی آهن آجین بالاترین رتبه پیمانکاری در رشته های کاوش های زمینی ، آب و صنعت و معدن را از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور دارا می باشد.

شرکت معدنی مهر آجین (سهامی خاص)

شرکت معدنی مهر آجین در تاریخ 1373/2/22 تحت عنوان شرکت معدنی رز کوارتز تاسیس گردید.گزیده ای از فعالیت های شرکت عبارتند:

تهیه مصالح سنگی جهت پروژه سد گاوشان در استان کردستان. اکتشاف و بهره برداری از معدن تراورتن در استان کردستان. بهره برداری از معادن کردبلاغ شرقی(آهک صنعتی). اکتشاف و بهره برادری از معادن گرانیت در استان همدان. همکاری با شرکت معدنی آهن آجین در پروژه های مختلف.

شرکت تعاونی معدنی آذین

شرکت تعاونی معدنی آذین در تاریخ 1374/8/20 تاسیس شده است. این شرکت در سال 1382 اقدام به تاسیس یک واحد کارخانه سنگبری گرانیت در زمینی به مساحت 2 هکتار در شهرک صنعتی خرمدره (استان زنجان) در جوار معادن غنی سنگ های گرانیت این منطقه برای تولید سنگ های ساختمانی جهت مصارف داخل کشور و صادرات نموده است.

شرکت معدنی آذر آجین (سهامی خاص)

شرکت معدنی آذر آجین در تاریخ 1379/3/11 تحت عنوان شرکت معدنی گوزل دره تاسیس شده است.

شرکت معدنی آذر آجین افتخار دارد که با همکاری کارشناسان شرکت معدنی آهن آجین برای اولین بار در ایران بلوک گرانیت را به روش انفجار کنترل شده با موفقیت از معادن منطقه زنجان استخراج نموده است.

شرکت در حال حاضر به بهره برداری از معادن گرانیت در منطقه زنجان اشتغال دارد

شرکت بازرگانی و سرمایه گذاری آجین معدن (سهامی خاص)

شرکت بازرگانی و سرمایه گذاری آجین معدن (سهامی خاص) در تاریخ 1387/07/30 تاسیس شد. شرکت تا کنون اقدام به سرمایه گذاری در شرکت معدنی آهن آجین به میزان 15/82 درصد نموده است


شرکت توسعه و فرآوری مس مسکنی

 در سال 1391 و با هدف ایجاد اشتغال مولد، محرومیت زدایی و رونق بخشی به مناطق محروم و با هدف انجام فعالیت‌های معدنی (اکتشاف، استخراج و فرآوری) تأسیس گردید و حفظ و صیانت از ذخایر معدنی کشور را از طریق اکتشاف سیستماتیک و اصولی، استخراج حداکثری و رعایت معیارها و ضوابط ایمنی در معادن تحت پوشش سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داد.
متعاقب تأسیس این شرکت، معدن مس مسکنی (یکی از قدیمی‌ترین معادن مس کشور) به این شرکت واگذار گردید و با انجام تجهیز کارگاه و ارسال ماشین آلات معدنی، استخراج ماده معدنی مس از این معدن آغاز گردید. بلافاصله بعد از استخراج مس از این معدن، فعالیت های مرتبط با راه اندازی اولین کارخانه مس کاتد در استان اصفهان نیز آغاز شد و کارخانه فرآوری مس کاتد مسکنی در زمینی به وسعت 10 هکتار و به روش تانک لیچینگ به دست جوانان متخصص این مرزوبوم راه اندازی شد که اولین محصول مس کاتد 99/99 % این کارخانه در بهمن 1393 تولید شد.
این شرکت در حال حاضر با در اختیار داشتن پرسنل مجرب، تجهیزات و ماشین آلات معدنی، یک معدن فعال، دو محدوده اکتشافی و یک کارخانه فرآوری مس آمادگی دارد تجارب خود را ، به ویژه در زمینه بومی سازی استحصال مس به روش تانک لیچینگ، در اختیار صنعت گران، سرمایه گذاران و سایر علاقه مندان به اعتلای نام ایران و ایرانی قرار دهد.


شرکت معدنجو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات بسته شده است.